The following results are from the 2019-2020 season. A calendar view of the team schedule can be found by clicking HERE.
Date | Time | Opponent | Location | Result |
---|---|---|---|---|
Sat. 9/14 | 6:00 PM | CT Rangers | Lake Placid Olympic Center | 7-1 W |
Sun. 9/15 | 12:00 PM | CT Rangers | Lake Placid Olympic Center | 5-0 W |
Fri. 9/20 | 11:50 AM | Springfield Pics (Boston Jr. Bruins Shootout) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 5-2 W |
Fri. 9/20 | 9:10 PM | Northern Cyclones (Boston Jr. Bruins Shootout) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 7-1 W |
Sat. 9/21 | 9:20 AM | Islanders HC (Boston Jr. Bruins Shootout) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 3-1 W |
Sat. 9/21 | 4:00 PM | Palmyra Black Knights (Boston Jr. Bruins Shootout) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 3-1 W |
Sun. 9/22 | 9:00 AM | South Shore Kings (Boston Jr. Bruins Shootout) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 3-1 W |
Sat. 10/5 | 5:00 PM | Islanders Hockey Club | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 3-5 L |
Sun. 10/6 | 11:15 AM | Islanders Hockey Club | Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) | 2-0 W |
Thur. 10/10 | 8:00 PM | Stanstead College | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 4-5 L |
Fri. 10/11 | 1:00 PM | Stanstead College | Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) | 3-4 L |
Sat. 10/19 | 8:40 PM | Jersey Shore Whalers | Howell Ice Arena (Farmingdale, NJ) | 5-1 W |
Sun. 10/20 | 2:00 PM | Jersey Shore Whalers | Howell Ice Arena (Farmingdale, NJ) | 3-0 W |
Thur. 10/24 | 3:40 PM | Beantown Orange (Fall Beantown) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 1-5 L |
Fri. 10/25 | 8:00 AM | Ontario Hockey Academy (Fall Beantown) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 1-5 L |
Sat. 10/26 | 6:40 PM | CT Rangers (Fall Beantown) | New England Sports Center (Marlborough, MA) | 3-4 L |
Fri. 11/8 | 7:00 PM | Twin City Thunder | Kents Hill, ME | 3-7 L |
Sat. 11/9 | 9:10 AM | Twin City Thunder | Camden National Bank Ice Vault (Hallowell, ME) | 4-3 W |
Wed. 11/13 | 3:15 PM | Hoosac School | Lake Placid Olympic Center | 3-3 T |
Sat. 11/16 | 12:30 PM | Selwyn House | Lake Placid Olympic Center | 7-3 W |
Sun. 11/17 | 1:45 PM | Ulysse Academy | Lake Placid Olympic Center | 0-5 L |
Fri. 11/22 | 12:40 PM | Rice Prep | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 5-2 W |
Wed. 12/4 | 3:30 PM | BFA St. Albans | St. Albans, VT | 2-2 T |
Fri. 12/6 | 6:30 PM | Northern Cyclones | Hudson, NH | 3-1 W |
Sat. 12/7 | 7:00 AM | Northern Cyclones | Hudson, NH | 11-2 W |
Sat. 12/7 | 12:00 PM | South Shore Kings | Foxboro Sports Center | 5-2 W |
Sun. 12/8 | 1:10 PM | South Shore Kings | Foxboro Sports Center | 3-4 L |
Sat. 12/14 | 4:15 PM | Palmyra Black Knights | Klick Lewis Arena (Annville, PA) | 4-6 L |
Sun. 12/15 | 7:15 AM | Palmyra Black Knights | Klick Lewis Arena (Annville, PA) | 4-3 W (OT) |
Sat. 1/11 | 1:00 PM | Ulysses Prep | Ulysses Prep | 5-2 W |
Sun. 1/12 | 12:00 PM | Ulysses Prep | Ulysses Prep | 3-0 W |
Sat. 1/18 | 11:!0 AM | St. John's College | Lake Placid Olympic Center (USA Rink) | 6-0 W |
Sat. 1/18 | 7:30 PM | KES | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 4-4 T |
Sun. 1/19 | 10:50 AM | South Shore Kings | Lake Placid Olympic Center (USA Rink) | 0-6 L |
Sun. 1/19 | 6:15 PM | Bridgton Academy | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 7-1 W |
Mon. 1/20 | 7:00 AM | KES - Semifinal | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 2-1 W |
Mon. 1/20 | 1:00 PM | Philadelphia Little Flyers - Final | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 2-6 L |
Fri. 1/24 | 10:00 AM | Palmyra Black Knights - USPHL Showcase | Bridgewater, NJ (Blue Rink) | 3-6 L |
Fri. 1/24 | 7:10 PM | CT. Junior Rangers - USPHL Showcase | Bridgewater, NJ (Blue Rink) | 4-3 W |
Sat. 1/25 | 10:00 AM | Jersey Shore Whalers - USPHL Showcase | Bridgewater, NJ (Blue Rink) | 2-1 W |
Sat. 1/25 | 4:50 PM | NY Aviators - USPHL Showcase | Bridgewater, NJ (Red Rink) | 2-3 L |
Sun. 1/26 | 7:00 AM | Twin City Lightning - USPHL Showcase | Rock Ice Center (Dunellen, NJ) | PPD |
Sat. 2/1 | 5:00 PM | NY Aviators | Lake Placid Olympic Center (USA Rink) | 7-0 W |
Sat. 2/8 | 5:00 PM | Philly Hockey Club | Saranac Lake Civic Center | 0-5 L |
Sun. 2/9 | 12:00 PM | Philly Hockey Club | Saranac Lake Civic Center | 5-1 W |
Fri. 2/21 | 10:00 AM | Rockets HC (USPHL Playoffs) | Olympia Ice Center (Springfield, MA) | 2-1 W |
Fri. 2/21 | 9:10 PM | CP Dynamo (USPHL Playoffs) | Olympia Ice Center (Springfield, MA) | 1-3 L |
Sat. 2/22 | 2:00 PM | Palmyra Black Knights (USPHL Playoffs) | Olympia Ice Center (Springfield, MA) | 4-2 W |
Fri. 2/28 | 3:30 PM | Westlake Bourget College | Saranac Lake Civic Center | 4-3 W |
Sat. 2/29 | 7:00 PM | Trinity College | Lake Placid Olympic Center (USA Rink) | 10-0 W |
Sun. 3/1 | 12:15 PM | Trinity College | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 6-3 W |
Fri. 3/6 | 1:30 PM | Westlake Bourget College | Quebec | 5-6 L (OT) |
Sat. 3/7 | 4:30 PM | Stanstead College | Stanstead College | 2-1 W |
Sun. 3/8 | 12:30 PM | Stanstead College | Stanstead College | 2-6 L |
Sat. 3/14 | TBA | Ontario Hockey Academy | Cornwall, ONT | |
Sun. 3/15 | 1:00 PM | Ontario Hockey Academy | Lake Placid Olympic Center (USA Rink) |